итина відвідує дошкільний заклад, це не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати і розвивати ії в родинному колі".
(Ст. 7 п .3 Закону про дошкільну освіту та виховання)

1. Загальні положення.
1.1. Батьки або особи, які їх замінюють (далі -батьки), є учасниками освітнього процесу в закладі дошкільної освіти (далі- дошкільний заклад)
   Батьки несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, за збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.


 ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

 

  • Перед тим, як вести дитину в дитячий сад, перевірте, чи відповідає її одяг порі року і температурі повітря.
  • Прослідкуйте, щоб одяг не був надто великим, але й не сковував рухів.  Небажано носіння комбінезонів.
  • Зав'язки і застібки повинні бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.
  • Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати розміру ноги дитини, легко зніматися і одягатися.
  • Носовичок (серветки) необхідний дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для його зберігання.
  • Щоб уникнути випадків травматизму, батькам необхідно перевіряти вміст кишень в одязі дитини на наявність небезпечних предметів (гострі, колючі, ріжучі, дрібні предмети), а також льодяники, жувальні гумки, вітаміни,  тощо.

 

 ВАШІЙ ДИТИНІ В ЗДО НЕОБХІДНО:

  •  Не менше 1-го комплекту змінної білизни, колготки, шкарпетки;
  •  Зручний домашній одяг ;
  • Тапочки (перевзуття)
  • У теплу пору – головний убір;
  • Не менше 1-го комплекту змінної білизни для сну (піжама).
  • Два пакети - для зберігання чистої та використаної білизни.
  • Білизна, одяг та інші речі повинні бути промарковані.
  • Носовички (серветки).

ВИМОГИ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ДИТИНИ

  • Охайний вигляд, чистий одяг і взуття;
  • Вмите обличчя, чисті ніс, руки;
  • Підстрижені нігті;
  • Підстрижене і  розчесане (заплетене) волосся;
  • Чиста нижня білизна.

 


 

ЩОБ ПЕРЕБУВАННЯ ДИТИНИ У ЗДО БУЛО КОМФОРТНИМ

ВИКОНУЙТЕ БУДЬ ЛАСКА НАСТУПНИХ ПРАВИЛ:

 

Запізнення - завжди стрес для дорослих і дітей!

Приходьте вчасно!

 

Дотримуйтесь режиму дня закладу дошкільної освіти.

 - з 8.20 год.- до 8.50 год. сніданок.

 - з 9.00 год. ропочинаються заняття!

Переконливо просимо у випадку відсутності вашої дитини до 8.20 год. ставити до відома вихователя на групі про причину відсутності.

 

1. Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки педагогам.

2. Ідучи додому обов'язково повідомте про це вихователя. Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.

3. Допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафку.

4. Прослідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, акуратно та по сезону одягненою. Дайте дитині з собою носовичок (серветки).

5. У шафці дитини повинний бути завжди змінний одяг для групи, верхній одяг і взуття для прогулянок.

6. Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів. Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощів тощо.

7. Не відволікайте педагога під час занять, всі проблеми ви зможете обговорити у зручний час - вранці до 8.30, в другій половині дня після 16.00; а також на індивідуальних консультаціях у спеціально призначений час.

8. Для занять в спортивному та музичному залах дитині знадобляться чешки в окремій торбинці.

9. Не рекомендуємо одягати дитині золоті та срібні прикраси, приносити з дому дорогі іграшки. Пам'ятайте, іграшка дитини - іграшка для всіх. Вона може зламатися.

 Вихователь не несе відповідальності за ці речі.

10. За харчування дітей батьки оплачують не пізніше 20 числа поточного місяця на місяць вперед. 

11. Після хвороби дитина приймається в заклад дошкільної освіти при наявності медичної довідки. Дитина, яка не відвідувала заклад більше місяця, повинна надати довідку від лікаря, про стан здоров'я, та результати обстеження на гельмінти.

12. Необхідно заздалегідь повідомляти про день виходу дитини в ЗДО після тривалої відсутності.

13 Конфліктні, спірні ситуації, якщо такі виникають, необхідно вирішувати за відсутності дітей. Якщо ви не змогли вирішити якесь питання з вихователями групи, зверніться до директора або вихователя-методиста .

 


ХТО МАЄ ПРАВО ЗАБИРАТИ ДИТИНУ з ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ?

Тільки батьки та особи, що їх замінюють, несуть

відповідальність за дитину!

Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. №2947- ІІІ (зі змінами, далі - Сімейний кодекс) батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Частиною 6 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІІІ (зі змінами, далі - Закон № 2402) встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до Закону № 2402. У частині 3 статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628- ІІІ (зі змінами, далі - Закон № 2628) зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності. Згідно з частиною 2 статті 11 Закону України „Про дошкільну освіту”, дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

     Тобто вищезазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров'я тощо. Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

Тільки повнолітнім вихователь має право передавати дитину

Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (зі змінами, далі - Цивільний кодекс) фізичні особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність. Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу. Забирати з закладу дошкільної освіти своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття. Зазначені вище норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров’я тощо. Відповідно до частини 1 статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття (18 років). Якщо малолітню дитину із садочка забирає старший брат чи сестра, які не досягли повноліття, вони самі ще є дітьми. Батьки зобов’язані виконувати зазначені вище норми по відношенню до обох своїх дітей.

Якщо неповнолітня дитина забирає з садочка маленьких братика/сестричку, батьки, вихователі та керівник закладу, даючи згоду на такі дії, наражають на небезпеку обох дітей. 3 огляду на це, забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття. Батьки або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ЗДО, який приймає дітей у цей час. Неприпустимо відправляти дитину в дошкільний заклад саму, без супроводу дорослого.

Увечері вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за їх дорученням.

 Вихователь не має права віддавати дітей з закладу дошкільної освіти  неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.

Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб

Оскільки відповідно до чинних нормативно-правових актів батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, то за потреби інші особи можуть забирати дитину з дошкільного закладу. У цьому випадку мають написати на ім' я директора відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину із закладу дошкільної освіти. На підставі цієї заяви керівник закладу дає згоду на те, щоб, крім батьків, дитину із ЗДО забирали інші особи (за наявності у них документів, що посвідчують їх особу).

Розлучені батьки, що мають судові спори по дитині, повинні попередити керівника освітнього закладу

Відповідно до статті 153 Сімейного кодексу України мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом. Стаття 159 Сімейного кодексу України передбачає вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї, зокрема:

1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування. {Абзац перший частини другої статті 159 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1397-VI від 21.05.2009} В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи. Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами. {Частину другу статті 159 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 1397-VI від 21.05.2009}

3. За заявою зацікавленої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.